Критерії вибору зерновоза
Вибір зерновоза полягають в обліку таких основних факторів, як умови експлуатації, транспортні маршрути та напрямок діяльності фермерського господарства. Дрібні компанії можуть купити зерновоз самоскид з невеликою або середньою місткістю, тоді як великим агропромисловим підприємствам будуть потрібні транспортні засоби з максимальною вантажопідйомністю.
Залежно від того, чи техніка експлуатуватиметься на відкритій місцевості або на критій території, необхідно вибирати відповідний метод розвантаження. Для роботи в обмежених умовах рекомендується розглянути можливість придбання самоскидного зерновоза з пересувною платформою.
Методи навантаження та висота платформи
Важливо знати, який вантаж буде перевозитися, і яким способом він завантажуватиметься навантажувачем, комбайном або іншою технікою, так як принципове значення має спосіб завантаження і необхідна висота завантажувального відсіку. Стандартна висота навантажувального майданчика напівпричепа варіюється в діапазоні 3,2-3,6 метрів, це прийнятно для 90% вантажної техніки, яка використовується в Україні.
Системи розвантаження
Спосіб розвантаження – це основний чинник під час виборів зерновоза. Оскільки зерновози розвантажуються шляхом підйому кузова, що потребує відповідного вільного простору висотою. Тому, якщо розвантаження здійснюватиметься у невисоких сховищах, доцільно розглянути можливість придбання напівпричепа з пересувною підлогою. Для тісних нешироких елеваторів краще використовувати вантажівки з точковим люком вивантаженим або розвантаженням, через еластичний рукав.
Логістичні маршрути
Плануючи купити тягач зерновоз, необхідно враховувати дистанції, на які здійснюватимуться транспортування товарів:
1. При перевезенні зерна тільки з поля до зерносховища, цілком достатньо придбати тривісний причіп середньої вантажопідйомності та з гарною маневреністю;
2. Для перевезень на довгі дистанції краще використовувати великоваговий чотиривісний напівпричіп.
Вантажопідйомність
Ринок насичений моделями зерновозів із місткістю кузова від 24 до 104 кубів. Однак варто враховувати обмеження щодо вантажопідйомності, які встановлені правилами дорожнього руху. Для шестивісних транспортних засобів максимальне зусилля на зчіпку має перевищувати 44 тонн.
Типи кузова
Метал виготовлення кузова зерновоза – це головна характеристика, що впливає на вагу та габарити. На ринку є спецтехніка з кузовами зі сталі та алюмінію. Сталеві кузови більш доступні за ціною, але мають значну вагу. Алюмінієві кузови дорожчі, але при цьому легші.
Залишити відповідь